24 maja 2017   |   Villa Foksal   |  Warszawa

O KONFERENCJI

Marki luksusowe dynamicznie wchodzą w cyfrowy świat, ponieważ tylko tak mogą dotrzeć do nowego pokolenia klientów. Dotrzymując kroku zmianom technologicznym muszą pamiętać, aby nie stracić przy tym swojego unikatowego charakteru. 24 maja 2017 roku w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji Polish Luxury Market Summit, która będzie poświęcona przyszłości branży luksusowej. Konferencja stwarza możliwość poznania światowych trendów w tej branży, a także zmian jakie w niej zachodzą.

Polish Luxury Market Summit to pierwsze takie wydarzenie w Polsce, które zgromadzi liderów biznesowych sektora premium z Polski i Europy. To także wyjątkowa okazja do wymiany poglądów i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Konferencja jest skierowana do konsumentów rynku dóbr luksusowych, a także do prezesów, członków zarządów, dyrektorów zarządzających, szefów marketingu i PR, dyrektorów kreatywnych, brand managerów, osób odpowiedzialnych za strategie marketingowe oraz sprzedaż luksusowych produktów i usług, a także do prywatnych przedsiębiorców i inwestorów.

PRELEGENCI

Paneliści i prelegenci konferencji to uznani eksperci w dziedzinie dóbr luksusowych, piastujący wysokie stanowiska menedżerskie i dysponujący wieloletnim doświadczeniem w swojej branży.
Thomas Drevet

Thomas Drevet

Area Manager / Christian Dior, Dubai

Thomas Drevet, Area Manager w Perfums Christian Dior z siedzibą w Dubaju. Swoją karierę rozpoczął w Szanghaju we francuskiej manufakturze perfum i aromatów. Następnie dołączył do Dior w Warszawie, jako Retail Manager Eastern Europe. Obecnie w Perfums Christian Dior jest odpowiedzialny za rynek afrykański.
Posiada tytuł magistra zarządzania w EMLYON Business School oraz tytuł licencjata Paris II Pantheon-Assas University.

Magda Bulera-Payne

Magda Bulera-Payne

Ekspert PR ds. rynku dóbr luksusowych

Właścicielka butikowej agencji PR specjalizującej się w komunikacji marek luksusowych. Od 4 lat związana z Louis Vuitton Polska jako Public Relations Manager, współpracuje także m.in. z Moët Hennessy Polska oraz Jet Story, prywatną linią lotniczą. W swojej pracy stawia na konsekwentne i długofalowe budowanie wizerunku.

Zanim założyła działalność pod własnym nazwiskiem, przez wiele lat tworzyła strategie komunikacji w takich firmach jak Nivea Polska, Beiersdorf UK, czy Electrolux, pracując w Polsce, Wielkiej Brytanii i w regionie CEE, gdzie odpowiadała za działania PR na kilkunastu rynkach.

Jest absolwentką poznańskich uczelni wyższych - filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz studiów MBA przy Akademii Ekonomicznej.

Małgorzata Cecherz-Kowalska

Małgorzata Cecherz-Kowalska

Dyrektor Marketingu / BMW Group Poland

Od 5 lat związana z polskim oddziałem BMW Group na stanowisku Dyrektor Marketingu, odpowiada za strategie marketingowe dla marek BMW oraz MINI. W swojej pracy łączy wiedzę biznesową z podejściem humanisty promując innowacyjne rozwiązania w dialogu z konsumentem marek premium.
Zadaniem, jakie przed sobą postawiła i które konsekwentnie realizuje - jest osiąganie maksymalnych efektów biznesowych przy jednoczesnym konsekwentnym i budowaniu wizerunku marek premium.
Manager z wieloletnim doświadczeniem w segmencie marek prestiżowych. Przez lata rozwijała portfolio marek urodowych najwyższych segmentów w Procter&Gamble i L’Oreal.
Absolwentka historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiów podyplomowych Management and Organisation EDHEC Lille.

Anna Kuropatwa

Anna Kuropatwa

Data Insights Director / LuxHub, Havas Media Group

Anna rozpoczęła pracę w roku 2005 w Telekomunikacji Polskiej. Dołączyła do Havas Media w 2006 roku, a od 2010 pracowała na stanowisku Head of Research. Od marca 2013 pełni funkcję Data Insights Director’a. Socjolog z 12 letnim doświadczeniem w badaniu mediów i reklamy. Odpowiedzialna za obszar badań i narzędzi w grupie Havas. Od pięciu lat zajmuje się współtworzeniem strategii mediowych dla klientów grupy. Anna odpowiada także za rozwój narzędzi badawczych unikalnych dla agencji Havas Media, np. badanie zaangażowania konsumentów HVM Involve. Jest pomysłodawczynią badań przeprowadzanych  przez Havas LuxHub na grupie polskich "affluentów".

Anna Szubrycht

Anna Szubrycht

Ekspert Luxurydaily.com oraz Właściciel Chic Being

Anna Szubrycht jest międzynarodowym ekspertem marketingu dóbr luksusowych, oraz właścicielem firmy konsultingowej Chic Being, która wspiera prestiżowe marki w adaptacji do zmieniających się potrzeb zamożnych konsumentów oraz w maksymalizacji swojego potencjału w obszarze globalnego marketingu i sprzedaży. Zapewniając szyte na miarę doradztwo w dziedzinie strategii, kreacji, komunikacji i rozwoju międzynarodowego biznesu, Anna pomaga tworzyć nowe marki luksusowe oraz pozycjonować i przyspieszać rozwój już istniejących. Lista jej klientów obejmuje marki premium ze Stanów Zjednoczonych, Europy i regionu EMEA. W styczniu 2017, została wyróżniona prestiżową nagrodą Luxury Woman to Watch, nadawaną co roku przez portal www.luxurydaily.com, z którym regularnie współpracuje jako ekspert. Anna posiada ponad 10-letnie, międzynarodowe doświadczenie w zarzadzaniu markami premium. Przed założeniem Chic Being pracowała jako Dyrektor Marketingu Działu Produktów Luksusowych L’Oreal Polska zarządzając markami YSL Beauté, Viktor & Rolf, Clarisonic. Jako Senior Global Marketing Manager kalifornijskiej marki Hourglass Cosmetics, odpowiedzialna była za globalny marketing i współpracę z klientami: Sephora US, Nordstrom, Bergdorf Goodman, Barney’s New York, Harrod’s czy Net-A-Porter.

Beata Orkwiszewska

Beata Orkwiszewska

Group Account Director / LuxHub, Havas Media

Ukończyła Studia Magisterskie na Wydziale Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie a także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z obszaru Psychologicznych Podstaw Komunikacji Medialnej oraz SGH w zakresie Marketingu Internetowego. Doświadczenie w branży reklamowej zdobywała od 1999 roku zarówno po stronie mediów jak i domów mediowych. W Havas Media pracuje od 2008 na rzecz m.in. takich klientów jak Louis Vuitton, PUIG Perfumes (Prada, Valentino, Paco Rabanne, Carolina Herrera) oraz NC+. Jest współautorką inicjatywy LuxHub Polska - unikalnej struktury marketingowej, ściśle dedykowanej markom luksusowym i premium. Prywatnie mama dziewięciolatka i wielbicielka "rzeczy ładnych".

Wojciech Jeżowski

Wojciech Jeżowski

CEO i Szef Kreatywny / Black Rabbit

Wojtek Jeżowski to wielokrotnie nagradzany reżyser filmowy, producent oraz przedsiębiorca. Od ponad 12 lat tworzy i zarządza projektami filmowymi w zakresie komunikacji korporacyjnej oraz reklamy rozrywkowej (branded entertainment) dla znanych firm wielonarodowych oraz organizacji pozarządowych.
Jego film “There is a city”, na temat rocznicy Powstania Warszawskiego, stał się viralowym przebojem roku 2012 mając 10 milionów odsłon na kanale YouTube oraz setki tysięcy udostępnień na Facebooku. Jego doświadczenie jako twórcy i jednocześnie prezesa agencji daje mu niezwykłe spojrzenie na komunikację kierowaną treścią.
6 lat temu założył agencję produkująca treść wideo o nazwie “Black Rabbit”, mającą biura w Warszawie i Waszyngtonie. Agencja zyskała międzynarodowe uznanie dzięki projektom tworzonym z zgodnie z mottem “Video content that matters” (Treść wideo, która jest ważna”).
Wojtek ma także ogromne doświadczenie w zakresie audycji telewizyjnych dzięki pracy na stanowisku starszego producenta zagranicznego dla stacji TVN24 oraz jej siostrzanej firmy, Agencji Informacyjnej TVN, oraz temu, że reżyserował i produkował programy dla kanałów Discovery Channel, TVP, Polsat i TVN.

Jakub Fiebig

Jakub Fiebig

Managing Director / International Cochran Piano Competition

Art manager i muzyk Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jest inicjatorem międzynarodowych projektów przybliżających świat muzyki klasycznej szerokiemu gronu odbiorców, dążąc do zmiany jej postrzegania poprzez innowacje i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Od 2014 rozwija portfolio projektów Julian Cochran Foundation, m.in. International Cochran Piano Competition – jedyny na świecie konkurs pianistyczny dla uczestników dorosłych realizowany w całości w formule online, zorientowany na długofalowy rozwój laureatów; a także aplikację mobilną ONSTAGE, która jest pierwszym na świecie tego rodzaju rozwiązaniem w dziedzinie muzyki klasycznej pozwalającym w trakcie wydarzenia zobaczyć z bliska to, czego nie można dostrzec będąc na widowni. Wyprodukował również dwa krótkometrażowe filmy: ‘Portret’ prezentowany w ramach Cannes Film Festival 2014 oraz ‘2903’ zakwalifikowany do programu 2015 Sapporo Short Film Festival. 

Ewa Mierzejewska

Ewa Mierzejewska

Redaktor Naczelna, magazyn Dom & Wnętrze

Ewa Mierzejewska - redaktor naczelna magazynu "Dom & Wnętrze”, dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, specjalizująca się w dziedzinie designu i urządzania wnętrz. Od kilku lat prowadzi własny blog ewaiwnetrze.pl,którego celem jest propagowanie najwyższej klasy designu. Miłośnikom dobrego wzornictwa znana jest także jako autorka programów telewizyjnych na kanale Domo+ oraz stały ekspert w telewizji TVN ("Dzień Dobry TVN”). Jako Zasiada w jury konkursów, prowadzi szkolenia i prezentacje dla firm z branży wyposażenia wnętrz. Jako właścicielka firmy Ewa & Wnętrze organizuje własne targi designu, do których zaprasza wyselekcjonowane marki z segmentów premium i luxury.

Karolina Nowak-Sarbińska

Karolina Nowak-Sarbińska

Zarządzająca Inwestycjami w Dzieła Sztuki w Wealth Solutions

Karolina Nowak- Sarbińska jest związana z rynkiem sztuki od kilkunastu lat. Jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w sztuce współczesnej. W ramach tworzenia kolekcji sztuki doradzała przy zakupie prac m.in. Aliny Szapocznikow, Andrzeja Wróblewskiego, Magdaleny Abakanowicz, czy Wilhelma Sasnala. Swoją wiedzą dzieli się jako felietonistka z czytelnikami Gazety Giełdy Parkiet oraz Forbes.pl. Jest także wykładowcą Collegium Civitas na kierunku Art In Practice. W przeszłości była kuratorem i współkuratorem wystaw (m.in. pierwszej indywidualnej wystawy Jakuba Juliana Ziółkowskiego, Bez tytułu, Galeria ASP Kraków 2004, grupowej wystawy New Old Cold War. Post Socialists Countries Experience w ramach 3 Biennale Sztuki Współczesnej w Moskwie 2009). Pracowała również w Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Magdalena Korol

Magdalena Korol

Adwokat

Magdalena Korol specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i prawie mody (fashion law), w ramach którego kompleksowo doradza przedsiębiorcom działającym w branży odzieżowej, m. in. producentom, pośrednikom, sprzedawcom hurtowym i detalicznym, startupom, jak również podmiotom kreatywnym, w tym: projektantom, stylistom, organizatorom pokazów mody, agencjom reklamowym i modelingowym, fotografom oraz grafikom. Reprezentuje Klientów również w sporach przed sądami powszechnymi i polubownymi.

Ponad 10–letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących polskich i zagranicznych kancelariach prawnych (m.in. Weil, Gotshal & Manges).

Jest absolwentką Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, adwokatem i członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie, jak również pełni funkcję sędziego Sądu Dyscyplinarnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej.

Pełni również funkcję Prezesa Instytutu Prawa Mody – fundacji kompleksowo wspierającej branżę kreatywną i mentorem wspierającym młodych przedsiębiorców, w tym startupy, m.in. w ramach Klubu Mentorek  działającego w ramach Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Jest także wykładowcą Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza.

Jest współautorką bloga „Prawo w modzie”, autorką „Adwokata myśli nieuczesane”, pasjonatką podróży, StarWars i kitesurfingu.

Jacek Sidzina

Jacek Sidzina

Chief Marketing & Business Officer / First Warsaw Golf

Dyrektor Marketingu promujący zdrowy i sportowy tryb życia wśród luksusowej grupy docelowej – obecnie zarządza marketingiem i rozwojem biznesu na polu golfowym First Warsaw Golf – najstarszym i najlepszym obiekcie w Polsce.
Doświadczony specjalista z zakresu marketingu i strategii z ponad 10-letnim doświadczeniem. Pracował dla wielu marek z różnych sektorów gospodarki, realizując złożone kampanie marketingu 360, wprowadzając innowacyjne rozwiązania technologiczne czy współtworząc wygrywające strategie na lokalnym rynku. Zdobywca wielu nagród branżowych w tym Golden Effie Awards.
Absolwent wydziału Marketingu i Zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Agata Zimniewicz

Agata Zimniewicz

Marketing Manager / S’portofino

Wieloletnia pasjonatka branży dóbr luksusowych, wiedzę w tym obszarze zdobywała podczas studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz dzięki zagranicznym kursom i wyjazdom (Les Journées Particulières). Od ponad 4 lat związana z marką S’portofino – multibrandem oferującym odzież z segmentu premium. W pracy łączy wiedzę i doświadczenie z obszarów e-commerce, marketingu oraz budowania wizerunku marki. Uczestniczy w procesie pozyskiwania nowych marek. Na co dzień z zaangażowaniem i determinacją podejmuje się nowych wyzwań. W wolnych chwilach znajduje czas na podróże do Paryża, z każdą wizytą odkrywając go na nowo.

Sławomir Kasper

Sławomir Kasper

Marketing & Sales Director / Leica Camera

Całe życie zawodowe związany z fotografią. Od 8 lat prowadzi markę Leica Camera w Polsce. Z wykształcenia filozof, z pasji fotograf. Odpowiada za strategią komunikowania najważniejszego producenta sprzętu fotograficznego poprzez sztukę. Wystawy w Leica Gallery Warszawa goszczą największe nazwiska świata fotografii i tysiące wymagających odbiorców. Tutaj kultura nie tyle spotyka się z biznesem i technologią, ale tworzy nierozerwalną całość. Nie pokazuje aparatów premium – narzędzi, które sprzedaje, ale ich artystyczne efekty.

Monika Majgaard

Monika Majgaard

Ekspert Social PR

Monika Majgaard przez wiele lat zajmowała się tradycyjną reklamą, potem PR-em, dziś zakochana w Social Mediach. Właścicielka butikowej agencji Social PR wyspecializowanej  w kampaniach content marketingowych realizowanych we współpracy z twórcami internetowymi na Instagramie, YouTubie, Snapchacie oraz Facebooku. Zajęta ciągłym  kreowaniem contentu, buzzu i vibu; lajków, szerów i komentarzy. Content Marketingu nauczyła się w Dubaju, w którym Facebook, Instagram i Snapchat są jak nasz TVN24 – sprawdzasz je osiem razy dziennie, żeby zobaczyć, co w trawie piszczy. 
Zanim otworzyła własną firmę pracowała dla największych agencji reklamowych i PR w Polsce oraz zagranicą. Przez ostatnie 4 lata jako Communications Director w agencji LeoComm/MSL w Dubaju, gdzie była odpowiedzialna za PR oraz kampanie social mediowe marek z sektora beauty Procter & Gamble na Bliskim Wschodzie. 
Przed wyjazdem do Dubaju pełniła funkcję Dyrektor Zarządzającej H+K Strategies Polska. W ciągu ponad 15 lat swojej kariery zawodowej realizowała kampanie reklamowe oraz PR dla największych światowych marek. 
Jest absolwentką studiów MBA Polskiej Akademii Nauk. 
Wiola Woroniecka

Wiola Woroniecka

PR Manager / Swarovski Poland

Od ponad 5 lat związana z marką Swarovski, odpowiada za działania PR segmentu Consumer Goods Business na polskim rynku. W swojej pracy realizuje lokalną strategię komunikacji i marketingu globalnej marki premium.

Zanim dołączyła do Swarovskiego pracowała w agencji Edelman Polska dla klientów jak eBay czy Coty, odpowiedzialna była także za pierwsze działania PR marki Swarovski w Polsce. Wcześniej związana z projektami modowymi, współpracowała m.in. z Tomaszem Ossolińskim.

Absolwentka zarządzania międzynarodowego i marketingu na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów podyplomowych ‘PR i komunikacja’ na SGH.

Filip Beźnicki

Filip Beźnicki

Strategy Group Head / Saatchi & Saatchi IS

Od początku zawodowej kariery związany z kampaniami, które zmieniały podejście reklamodawców do Internetu. Na lepsze.
W poprzednich agencjach związany z pracą dla największych reklamodawców, między innymi dla P&G i Coca-Coli dla których zdobywał wiele nagród.
W ramach P&G pracował dla P&G Prestige Products – luksusowych marek perfum: między innymi Lacoste, Boss, Gucci jak i bardziej masowe typu Mexx, czy Puma. Za kampanię Puma Create razem z klientem dostał Złote Effie – była to jedna z pierwszych kampanii wykorzystująca funkcje społecznościowe w Internecie.
Od lutego 2016 w Saatchi&Saatchi IS jako Strategy Group Head odpowiedzialny za strategię (digital i nie tylko).

PLAN KONFERENCJI

Agenda konferencji jest na bieżąco aktualizowana. Zapraszamy Państwa także na fanpage wydarzenia na Facebook, na którym stale informujemy o aktualizacjach w harmonogramie.

Na konferencji poruszone zostaną zagadnienia dotyczące przyszłości luksusu. Najważniejsze trendy światowe, które napływają do nas z Europy Zachodniej i Ameryki. Zachodzące zmiany powodują, że to już nie produkt jest najważniejszy, a doświadczenia jakie za sobą niesie. Jednocześnie offline i online stale się mieszają, w skutek czego możemy płynnie poruszać się po świecie wielokanałowym i tworzyć trwałe doświadczenia w porozumieniu ze swoimi konsumentami. Interesującym punktem programu będzie prezentacja wyników unikatowego na polskim rynku badania przeprowadzonego na grupie zamożnych osób.

Badanie jakościowe dotyczące sposobów spędzania wolnego czasu i korzystania z mediów, stosunku do luksusu i jego wyznaczników, stosunku do marek luksusowych, czynników związanych z wyborem dóbr segmentu luksusowego i premium wśród osób, które są potencjalnymi klientami marek luksusowych i premium.

Istotnym tematem tegorocznej konferencji jest także kultura i sztuka. Podczas jednego z paneli dyskusyjnych eksperci w dziedzinie dóbr luksusowych poruszą temat współpracy marek luksusowych ze światem kultury i sztuki. Dowiemy się także jakie efekty mogą płynąć z połączenia muzyki klasycznej, innowacji i biznesu? Podczas całodniowego spotkania nasi eksperci poruszą także temat jak chronić markę, własność intelektualną i reputację.

Wszyscy prelegenci i paneliści konferencji to uznani eksperci w dziedzinie dóbr luksusowych, piastujący wysokie stanowiska menedżerskie i dysponujący wieloletnim doświadczeniem w swojej branży.

9:00-10:00 | Rejestracja gości

10:00-10:35 | Prelekcja: Premiera wyników unikatowego badania na grupie polskich afluentów.

Beata Orkwiszewska - Group Account Director / LuxHub, Havas Media

Anna Kuropatwa - Data Insights Director / LuxHub, Havas Media Group

10:35-11:10 | Prelekcja: The future of luxury - najważniejsze światowe trendy.

Anna Szubrycht - Właściciel Chic Being oraz Ekspert Luxurydaily.com

11:10 - 12:00 | Panel dyskusyjny: Marki luksusowe i social media - za i przeciw.

Filip Beźnicki - Strategy Group Head / Saatchi & Saatchi IS

Wojtek Jeżowski - CEO i Szef Kreatywny / Black Rabbit

Agata Zimniewicz - Marketing Manager / S'portofino

Jacek Sidzina - Chief Marketing & Business Officer / First Warsaw Golf

Wiola Woroniecka - PR Manager / Swarovski Poland

12:00 - 12:30 | Przerwa kawowa

12:30 - 13:05 | Prelekcja: Influencer Marketing - jak Social Media zmieniają komunikację marek luksusowych

Monika Majgaard - Ekspert Social PR

13:05 - 13:40 | Prelekcja: Ochrona marki, właśności intelektualnej i reputacji.

Magdalena Korol - adwokat

13:40 - 14:40 | Lunch

14:40 - 15:00 | Muzyka klasyczna, innowacja i biznes - efekty połączenia.

Jakub Fiebig - Managing Director / International Cochran Piano Competition

Svetlana Gololobova - ukraińska pianistka

15:00 - 15:50 | Panel dyskusyjny: Współpraca marek luksusowych ze światem kultury i sztuki.

Magda Bulera-Payne - Ekspert PR ds. rynku dóbr luksusowych

Małgorzata Cecherz-Kowalska - Dyrektor Marketingu / BMW Group Poland

Ewa Mierzejewska - Redaktor Naczelna, magazyn Dom & Wnętrze

Karolina Nowak-Sarbińska - Zarządzająca Inwestycjami w Dzieła Sztuki / Wealth Solutions

Sławomir Kasper - Marketing & Sales Director / Leica Camera

15:50 - 16:25 | Prelekcja: Ewolucja i perspektywy sprzedaży luksusowych perfum i kosmetyków.

Thomas Drevet - Area Manager / Christian Dior, Dubai

16:30 - | Koktajl

PATRON MERYTORYCZNY

//plms2017.bookofluxury.com/wp-content/uploads/2017/05/SAR_SKM_POZIOM_RGB.jpg

PATRONI MEDIALNI

//plms2017.bookofluxury.com/wp-content/uploads/2016/10/Harpers-Bazaar-logo-Polska1.png
//plms2017.bookofluxury.com/wp-content/uploads/2016/10/fashion_biznes_caslon-w-krzywych.png
//plms2017.bookofluxury.com/wp-content/uploads/2016/10/logo_typ-kopia-3.jpg
//plms2017.bookofluxury.com/wp-content/uploads/2016/10/logo_Press.jpg
//plms2017.bookofluxury.com/wp-content/uploads/2016/10/lbq_logo_w_podstawowa.png
//plms2017.bookofluxury.com/wp-content/uploads/2016/10/logo_PRoto_granat-www.png

REJESTRACJA

Zakupiony bilet uprawnia do udziału w konferencji, na którą składają się prelekcje, panele dyskusyjne, przerwy kawowe oraz lunch. Dzień zakończy się wspólnym koktajlem dla gości i prelegentów.

Rejestracja została zakończona

KONTAKT

SPONSORSHIP

Marcin Gabrysiak

mg@bookofluxury.com

MARKETING & REGISTRATION

Marketing
plms@bookofluxury.com

POPRZEDNIA EDYCJA

[pcarousel id="259"]

© 2017 ESSE Media. ALL RIGHTS RESERVED.

 

Created by: ESSE Media

+48 22 290 88 81

facebook_icon