23 maja 2018   |   Warszawa   |  Villa Foksal

Polish Luxury Market Summit 2018

MINDFUL LUXURY, czyli świadomy luksus to temat przewodni III edycji Polish Luxury Market Summit. Świadomy luksus, to nie tylko wartość produktu, jego jakość, trwałość, włożona w niego praca, ale także ludzie, ich oddziaływanie na otoczenie i środowisko.
Nastały czasy, kiedy konsument jest coraz bardziej świadomy, zaczyna czuć się odpowiedzialny za swoje wybory i ich konsekwencje, wybiegając w przyszłość.
Luksus od zawsze postrzegany jest jako to, co daje poczucie wyjątkowości. Obecnie jednak nabrał nowego wymiaru, ponieważ konsument chce się wzbogacać nie tylko materialnie, ale i duchowo.

O KONFERENCJI

Polish Luxury Market Summit to konferencja poświęcona rynkowi dóbr luksusowych. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce, które gromadzi liderów biznesowych sektora premium z Polski i Europy. To wyjątkowa okazja na poznanie światowych trendów tej branży, a także działań z rodzimego rynku, jak również miejsce wymiany poglądów i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Konferencja jest skierowana do konsumentów rynku dóbr luksusowych, a także do prezesów, członków zarządów, dyrektorów zarządzających, szefów marketingu i PR, dyrektorów kreatywnych, brand managerów, osób odpowiedzialnych za strategie marketingowe oraz sprzedaż luksusowych produktów i usług, a także do prywatnych przedsiębiorców i inwestorów.

PRELEGENCI

Paneliści i prelegenci konferencji to uznani eksperci w dziedzinie dóbr luksusowych, piastujący wysokie stanowiska menedżerskie i dysponujący wieloletnim doświadczeniem w swojej branży.
John Peeters

John Peeters

Co-owner / Holition

John Peeters jest współwłaścicielem agencji Holition, pracującej z największymi luksusowymi markami i odpowiada za jej globalny rozwój.
John ma ponad 20-letnie doświadczenie jako dyrektor handlowy wielu holenderskich firm detalicznych.
Dynamicznie zmieniające się środowisko spowodowało, że podjął decyzję o rezygnacji z tradycyjnej ścieżki kariery korporacyjnej i dołączył do londyńskiej agencji kreatywnej Holition (www.holition.com).
Zawsze był zainteresowanym odkrywaniem wciągającej cyfrowej podróży: podróży, która wyrusza w nieznane miejsca. John zainicjował strategiczny sojusz Holition z partnerską agencją Moritz Waldemeyer (www.waldemeyer.com), niemieckim artystą, który mieszka i pracuje w Londynie. Artystą niebanalnym,  którego niektórzy nazywają "Damien Hirst of Light".
Dzięki doświadczeniom z agencją kreatywną dla sektora luksusowego przekształcił się z detalisty w eksperta w zakresie dostarczania pięknych, niezapomnianych doświadczeń dla marek luksusowych i marek aspirujących.

Agnieszka Roefler

Agnieszka Roefler

Villa La Fleur

Z upodobania i wykształcenia psycholog kliniczny, terapeuta leczenia uzależnień. Założycielka kawiarenek psychologicznych Good Feeling Lab (Laboratorium Dobrego Samopoczucia – kiedyś w Polsce, obecnie tylko w USA). Z wielkiej pasji podróżniczka, a także współtwórczyni i propagatorka Villi la Fleur, miejsca, gdzie sztuka, którą kolekcjonuje mąż - Marek Roefler, ożywa w licznych spotkaniach i wernisażach. Goście tego wyjątkowego miejsca, w którym można podziwiać dzieła największych artystów Szkoły Paryskiej (École de Paris), zawsze zaskoczeni są stwarzaną przez gospodyni magią.

Ema Glória

Ema Glória

CEO in Webuzz Marketing Agency / Covet Group

Ema Glória ukończyła zarządzanie marketingowe i piastuje stanowisko Web Marketing CEO w agencji marketingowej Webuzz, należącej do Covet Group (www.covethouse.eu).
Agencja internetowa Webuzz kładzi strategiczny nacisk na marketing internetowy, który sprzedaje. Ema odpowiada za integrację 10 światowych marek luksusowych z Covet House, które dzięki nowemu i innowacyjnemu podejściu do biznesu, łączą tradycję z nowoczesnością, jednocześnie pisząc ich historię sukcesu.

Katarzyna Lemańska

Katarzyna Lemańska

Dyrektor Wynajmu i Marketingu / Raffles Europejski Warsaw

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie z zakresu transakcji, marketingu i PR w sektorze nieruchomości komercyjnych. Do jej kluczowych kompetencji należy obsługa projektów typu premium. 

Umiejętności zawodowe zdobywała pracując dla rodzimych i międzynarodowych firm. Wcześniej była Dyrektorem Marketingu i PR na region Europy Środkowo-Wschodniej w BNP Paribas Real Estate, Dyrektorem Inwestycyjnym w Capital Park i Dyrektorem Marketingu i Wynajmu w Blue City i budynku Plac Bankowy 1 oraz Dyrektorem PR w Klubie Polskiej Rady Biznesu. W latach 2010-2012 była Dyrektorem Marketingu grupy Polenergia i Prezesem Zarządu spółki e+, która jako pierwsza wprowadziła do Polski zintegrowane usługi dla mobilności elektrycznej. Przez 3 lata była członkiem rady nadzorczej polskiej luksusowej marki odzieżowej „La Mania”. 

Polityk nauk społecznych, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Współzałożycielka stowarzyszenia i platformy networkingowej Ladies First zrzeszającej kobiety zajmujące kluczowe stanowiska w firmach z sektora nieruchomości, TSL i produkcyjnego. Członkini kapituły najstarszego i największego polskiego rankingu innowacyjnych przedsiębiorców „50 najbardziej kreatywnych w biznesie”. Wieloletni ekspert i współpracownik magazynu Brief a obecnie Brief.pl.

Ewa Bałdyga

Ewa Bałdyga

Prezes Zarządu / Warszawska Fabryka Platerów HEFRA S.A.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunków Zarządzanie i Marketing oraz Finanse i Bankowość. 

 

Od 2016 r. jest prezesem zarządu HEFRA, najstarszej i dzisiaj jedynej polskiej fabryki srebrnych i platerowanych sztućców oraz galanterii stołowej. Spółka, po latach zmian właścicielskich, obecnie przechodzi proces optymalizacji kosztowej, poszukiwania nowych rynków zbytu oraz rozwijania kanałów sprzedaży na rynki zagraniczne, jak również odświeżanie znajomości marki wśród polskich klientów. HEFRA jest także właścicielem luksusowych renomowanych marek - Fraget oraz Henneberg – których historia sięga prawie 200 lat. 

Ewa Bałdyga pełni również funkcję wiceprezesa zarządu agencji public relations Martis CONSULTING. W swoim portfolio prowadzi działania dla tak znamienitych i ekskluzywnych  brandów, jak m.in. pięciogwiazdkowy Hotel Mikołajki, warszawskie restauracje Senses (uhonorowana gwiazdką Michelin), projekt Dom Wódki, w tym restauracja Elixir by Dom Wódki, Festiwal Wódki i Zakąski oraz Muzeum Wódki, jak również Uzdrowisko Konstancin-Zdrój.

W latach 2016-2018 była członkiem Rady Nadzorczej giełdowej spółki SARE S.A., a obecnie zasiada w Radzie Nadzorczej spółki mFind (internetowa platforma ofert ubezpieczeniowych).

Ewa Bałdyga znalazła się wśród 10 finalistek pierwszej edycji konkursu Radia PiN i BRE Banku: Bizneswoman Roku 2008. Otrzymała nominację do nagrody im. E. Kwiatkowskiego, przyznawanej za wybitne zasługi dla rozwoju stosunków gospodarczych między Rzeczpospolitą Polską a Polonią po 1989 r. Trzykrotnie nominowana w konkursie PRotony. Poza działalnością zawodową, Ewa Bałdyga prowadzi działania edukacyjne. To dzięki jej staraniom powstały pierwsze studia podyplomowe z Relacji Inwestorskich i Komunikacji Finansowej w Szkole Głównej Handlowej. Dyplom ukończenia studiów otrzymało już prawie 200 osób. Również z inicjatywy Ewy Bałdygi powstała Akademia CSR, cykl konferencji na terenie całej Polski, edukujący małe i średnie firmy, w których udział wzięło 700 przedsiębiorców. Patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Skarbu Państwa, a głównym organizatorem był dziennik Puls Biznesu. 

Anna Kuropatwa

Anna Kuropatwa

Data Insights Director / LuxHub, Havas Media Group

Anna rozpoczęła pracę w roku 2005 w Telekomunikacji Polskiej. Dołączyła do Havas Media w 2006 roku, a od 2010 pracowała na stanowisku Head of Research. Od marca 2013 pełni funkcję Data Insights Director’a. Socjolog z 12 letnim doświadczeniem w badaniu mediów i reklamy. Odpowiedzialna za obszar badań i narzędzi w grupie Havas. Od pięciu lat zajmuje się współtworzeniem strategii mediowych dla klientów grupy. Anna odpowiada także za rozwój narzędzi badawczych unikalnych dla agencji Havas Media, np. badanie zaangażowania konsumentów HVM Involve. Jest pomysłodawczynią badań przeprowadzanych  przez Havas LuxHub na grupie polskich "affluentów".

Paweł Drabarczyk

Paweł Drabarczyk

Villa La Fleur

Ukończył prawo i historię sztuki, nie wyrzekając się pierwszego praktykuje przede wszystkim tę drugą: jako nauczyciel akademicki, autor tekstów, redaktor. Popularyzator sztuki i jej kolekcjonowania na łamach czasopism i w rozmowach. Nie lubi przeciwstawiania sobie sztuki „dawnej" i „współczesnej", tolerancyjny wobec uwag pokroju „pięciolatek też by tak potrafił". Wolne dni spędza z wiosłem w ręku.

Beata Orkwiszewska

Beata Orkwiszewska

Group Account Director / LuxHub, Havas Media

Ukończyła Studia Magisterskie na Wydziale Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie a także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z obszaru Psychologicznych Podstaw Komunikacji Medialnej oraz SGH w zakresie Marketingu Internetowego. Doświadczenie w branży reklamowej zdobywała od 1999 roku zarówno po stronie mediów jak i domów mediowych. W Havas Media pracuje od 2008 na rzecz m.in. takich klientów jak Louis Vuitton, PUIG Perfumes (Prada, Valentino, Paco Rabanne, Carolina Herrera) oraz NC+. Jest współautorką inicjatywy LuxHub Polska - unikalnej struktury marketingowej, ściśle dedykowanej markom luksusowym i premium. Prywatnie mama dziewięciolatka i wielbicielka "rzeczy ładnych".

Agnieszka Gasperini

Agnieszka Gasperini

Prowadząca wydarzenie

Panelista i Keynote na międzynarodowych konferencjach. Wolontariusz PMI, członek założyciel PMI Poland Chapter (PC), Prezes PC oraz Region Mentor na Europę Centralną.
Aktywny trener, coach i mentor dla zespołów projektowych. Certyfikowany praktyk metod zarządzania projektami. Konsultant biznesowy z 18- letnim doświadczeniem przy realizacji projektów międzynarodowych na 5 kontynentach głównie w Europie i Ameryce Południowej. Posiadająca biegłą znajomość 6 języków.

Dominika Trawka

Dominika Trawka

Konsultant strategiczny / Luxury Consulting Online

Konsultant strategiczny i marketingowy dla marek luksusowych oraz premium, założycielka firmy doradczej Luxury Consulting Online. Autorka pierwszego w Polsce bloga o biznesie i marketingu marek luksusowych MarketingPremium.pl. Wcześniej wieloletni praktyk marketingu w jednej z największych firm kosmetycznych na świecie. Posiada certyfikat „Management of Fashion & Luxury Companies” Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie.

Prelegent

Prelegent

Sylwetki kolejnych prelegentów wkrótce.

Sylwetki kolejnych prelegentów i panelistów przestawimy wkrótce.

PLAN KONFERENCJI

Prelekcja: Badanie atrakcyjności treści w branży luksusowej, czyli co i dlaczego podoba się polskiemu odbiorcy dóbr premium.

Beata Orkwiszewska - Group Account Director / LuxHub, Havas Media
Anna Kuropatwa - Data Insights Director / LuxHub, Havas Media Group

Prelekcja: How iconic luxury and beauty brands innovate with immersive storytelling.

John Peeters - Co-owner and Director Business Development / Holition

Panel dyskusyjny: Mindful Luxury.

Ewa Bałdyga - Prezes Zarządu / Warszawska Fabryka Platerów HEFRA S.A.
Anna Theiss - Partner / Aurabilia
Dominika Trawka - Konsultant strategiczny / Luxury Consulting Online

Prelekcja: Rzecz o społecznym, kulturowym i biznesowym aspekcie zbierania sztuki, społecznie odpowiedzialnym kolekcjonowaniu.

Agnieszka Roefler - Villa La Fleur
Paweł Drabarczyk - Villa La Fleur

Prelekcja: How to create stories - a communication of quality and luxury.

Ema Glória - Web Marketing CEO / Webuzz Marketing Agency of Covet Group

Prelekcja: Polska jako atrakcyjne miejsce dla marek luksusowych. Jak zachęcać i pozyskiwać marki luksusowe?

Katarzyna Lemańska - Leasing and Marketing Director / H.E.S.A.

Prelekcja: Doświadczenie Raffles. Emocjonalna strona luksusu.

Grzegorz Włodarczyk - Director of Sales & Marketing / Raffles Europejski Warsaw

Prelekcja/Panel dyskusyjny: Temat wkrótce

Szczegóły podamy wkrótce.

Koktajl i networking

Koktajl i networking

Zapraszamy Państwa także na fanpage wydarzenia na Facebook, na którym stale informujemy o aktualizacjach w programie konferencji.

REJESTRACJA

Zakupiony bilet uprawnia do udziału w konferencji, na którą składają się prelekcje, panele dyskusyjne, przerwy kawowe oraz lunch. Dzień zakończy się wspólnym koktajlem dla gości i prelegentów.

POPRZEDNIE EDYCJE

KONTAKT

SPONSORSHIP

Marcin Gabrysiak
mg@bookofluxury.com

MARKETING & REGISTRATION

plms@bookofluxury.com