Leadership


Symfonicznie

“An orchestra conductor faces the ultimate leadership challenge: to create perfect harmony without saying a word” 

(Itay Talgam) 

Leadership Symfonicznie

Leadership symfonicznie to interdyscyplinarny i wielopoziomowy projekt:
  • Obejmujący kompetencje miękkie i twarde; 
  • Zawierający elementy spotkań strategicznych, coachingu, mentoringu oraz pracy warsztatowej;
  • Bazujący na praktyce biznesowej i doświadczeniach, jakie niesie ze sobą muzyka klasyczna;
  • Korzystający z najskuteczniejszych metod stymulowania kreatywności uczestników.

Na pewno pracujesz ze świetnymi ludźmi.


Pozwól nam uwolnić ich potencjał – rozwinąć najlepsze umiejętności jednostki i zwiększyć efektywność całego zespołu.

Opis projektu

Nasz projekt jest skierowany do kadry menedżerskiej i łączy podstawowe mechanizmy coachingu menadżerskiego oraz nauki przez doświadczenie, dzięki którym uwalnia potencjał uczestników kursu. Stawia przed menedżerem szczególne wyzwanie: jak poznać nieznanych graczy i w krótkim czasie rozwijać zwycięską kulturę.

Składową tej praktyki jest całodniowe spotkanie z 60-osobową orkiestrą symfoniczną składającą się z wybitnych muzyków. Grupa ta na stałe współpracuje z najważniejszymi instytucjami kultury w kraju, m.in. z  Filharmonią i Operą Narodową czy ze znakomitymi orkiestrami, takimi jak Sinfonia Varsovia czy Sinfonia Iuventus. To oni pokażą nam, jak w trakcie wykonywania wspólnego projektu porozumiewają się bez słów i jakie podłoże ma ta wypracowana, wyjątkowa jednomyślność. Ta zmiana percepcji środowiska pracy pomoże uczestnikom kursu spojrzeć na funkcjonowanie własnej firmy z zupełnie nowej perspektywy. 

Leadership symfonicznie to nauka przez doświadczenie przy użyciu muzyki. 

Wiemy, że strukturę organizacji można pokazać za pomocą dźwięku i zróżnicowanych instrumentów. W naszym projekcie korzystamy z ich najbardziej prestiżowych form: muzyki klasycznej i orkiestry symfonicznej. Dzięki nim poprawiamy zdolności poznawcze Uczestników, synchronizujemy pracę półkul mózgowych i dodajemy im energii. Uczestnicy programu towarzyszą muzykom orkiestry w trakcie ich gry, obserwują więc także rolę przewodnika i doświadczają niewerbalnej komunikacji wewnątrz zespołu, relacji i nici porozumienia pomiędzy dyrygentem a orkiestrą, liderem a jego grupą.

Badania dowodzą, że najszybciej uczymy się poprzez doświadczanie, dlatego nasz program powstał po to, aby doznać przywództwa słysząc je, widząc i czując.

Nasz zespół

Marta Bielecka

Praktyk Biznesu. Ekspert rozwoju w biznesie i sprzedaży. Certyfikowany: Business and Executive Coach ICF, Facilitator i Trener Biznesu. Swoją praktykę biznesową zdobywała przez 18 lat w biznesie korporacyjnym w 4 globalnych firmach: Siemens, Marterlease (GM), ING i BMW/Alphabet. W tym 11 lat tworząc projekty rozwojowe i zarządzając działami: sprzedaży, marketingu i rozwoju biznesu w takich firm jak: ING i BMW/Alphabet. 11 lat doświadczenia w prowadzeniu własnych firm i przedsięwzięć z różnych dziedzin. 3 lata pracy jako: Mentor, Coach Biznesu i Executives oraz Doradca Strategiczny międzynarodowych firm w Dialectica. Wspiera liderów biznesów w tworzeniu strategii, podnoszeniu jakości, optymalizowaniu działań i osiąganiu  lepszych rezultatów.
Jakub Fiebig

Certyfikowany coach ICF, art manager i muzyk Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jest inicjatorem międzynarodowych projektów łączących technologie, biznes i świat muzyki klasycznej. Zarządza Julian Cochran Foundation, która tworzy nowoczesne rozwiązania na polu muzyki klasycznej. W maju 2018, w Rotterdamie podczas największej konferencji muzyki klasycznej na świecie ‘classical:NEXT’, jako pierwszy Polak w historii poprowadzi warsztaty z zakresu kreatywnego i innowacyjnego łączenia sztuki i biznesu.

Kontakt

W przypadku zainteresowania szczegółami i chęcią realizacji projektu w Państwa organizacji prosimy o kontakt:

Marcin Gabrysiak

email: mg@bookofluxury.com
telefon: +48 22 290 88 81